Поточні умови

Вересень був контрастним за температурним режимом, малохмарним та із опадами в другій половині місяця. Температурний режим періоду коливався від 7-14° до 17-21° тепла. Найбільша кількість опадів відмічалася в північних районах області, їх сума за добу склала 47 мм. В нічні та ранкові години відмічалися роси, серпанки в окремі дні періоду заморозки.

Сонячного сяйва до поверхні землі надійшло 210-220 годин.

Середня місячна температура повітря склала  12.8-13.9° тепла, що нижче норми на 1.3-1.8º. Минулого року вона була 17.8-19.1° тепла.

Максимальна температура повітря у середині періоду підвищувалася до 27-29º, на поверхні ґрунту — до 46-52° тепла.

Мінімальна температура повітря у першій декаді знижувалася до 2-4°, на поверхні ґрунту — до 0-2º тепла. У першій і третій декадах відмічалися заморозки на висоті 2 см до 2° морозу.

Місячна сума опадів на більшій частині території області склала 40-60 мм, що становить 75-110% місячної норми, у північних районах – 90 мм, що становить 170% місячної норми.

Середня відносна вологість повітря становила 69-73%, що близько норми. З мінімальною відносною вологістю повітря 30% і нижче було 1-9 днів.

Середня місячна температура ґрунту на глибині 10 см склала 16-17º тепла. Впродовж 1-7 днів температура ґрунту на глибині 10 см була вищою +25º.

Вітер переважав помірний, лише в окремі дні першої декади у південній та південно-західних районах області його швидкість посилювалася до 15-20 м/с.

За сприятливих погодних умов проводили збирання пізніх культур, сівбу озимих.

Сівбу озимої пшениці господарства області розпочали у звичні строки. Так, на посівах, середини вересня, попередник – горох, відмічаються дружні рівномірні сходи рослин.

У кукурудзи повна стиглість була відмічена у першій половині вересня. Рослини продовжують висихати. Стан задовільний та добрий.

У соняшника з початку вересня відмічається збиральна стиглість. Проте, збирання затягується через строкатість термінів сівби та різний насіннєвий матеріал.

У сої на початку вересня було відмічено другий етап достигання та збирання.

У цукрового буряка впродовж місяця відмічався слабкий ріст кореня. Маса коренеплоду на кінець місяця за даними МС Веселий Поділ становить 250-300 г. Стан задовільний.

У багаторічних трав – ріст зеленої маси.

У яблунь відмічено достигання плодів та проводять їх збирання.