Поточні умови

Температурний режим січня був контрастним: перша і третя декади місяця були теплішими звичайного, а середина періоду холодною. Середні добові температури коливалися від 1-6° тепла до 1-7° морозу, а із 15 січня по 20 січня знижувалася до 14-20° морозу. Опади відмічалися впродовж періоду різного характеру та інтенсивності у вигляді дощу та снігу. Впродовж  місяця відмічалися тумани, серпанки, в окремі дні іній, паморозь, мряка і поземки.

Середня місячна температура повітря склала 2.0-3.1° морозу, що вище норми на 3.6-4.1º.

Максимальна температура повітря в третій декаді місяця підвищувалася до +8º, на поверхні ґрунту — до 4-8° тепла.

Мінімальна температура повітря в другій декаді місяця знижувалася до 21-25º морозу, на поверхні снігового покриву — до 24-28º морозу. Впродовж 3-6 днів мінімальна температура на поверхні снігового покриву була нижче 20° морозу.

Місячна сума опадів склала 50-80 мм, що становить 1.5-2 місячні норми.

Сніговий покрив, який впродовж періоду неоднократно утворювався та  сходив, під дією відлиги та дощу на кінець місяця залишився в північних та західних районах області. Його висота за даними снігозйомки склала — 3-9 см. На решті території області він був відсутній.

Станом на кінець місяця у північних районах зберігається промерзання грунту від 6 до 25 см; у західних районах грунт промерз до 4-6 см, на решті території області – грунт талий.

Середня відносна вологість повітря становила 87-90%.

Вітер переважав помірний, в окремі дні періоду (1-2) його швидкість посилювалася до 15-16 м/с.

      Агрометеорологічні умови зимуючих культур були задовільними: під час зниження температурного режиму на полях відмічався сніговий покрив висотою 5-10 см; із підвищенням температурного режиму — він сходив.

Техніками-агрометеорологами по всій території  області 25 січня були відібрані зразки озимих культур та гілочок плодових дерев для визначення життєздатності.

Температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння в найхолодніші дні січня знижувалася до 4-6º морозу при висоті снігового покриву 5-8 см.