ЛСЗА м. Полтава про лабораторію

Поштова адреса лабораторії:

вул. Чураївни 1/1, м. Полтава, Полтавська обл., 36004.

Електронна адреса: lszapoltava@meteo.gov.ua

Телефон: (0532)68-94-92

Начальник лабораторії – Базилевич Тетяна Євгенівна.

 

Лабораторія має Свідоцтво про відповідність стану системи вимірювань № 093-18 видане 29 грудня 2018 р., чинне до 29 грудня 2021 р.

Історія ЛСЗА Полтава

   У місті Полтава в січні 1976 року була організована хімічна лабораторія для спостереження і вивчення зовнішнього середовища. З 1 жовтня 1976 року у відповідності з програмою лабораторія приступила до виконання робіт по відбору і аналізу проб атмосферного повітря на чотирьох стаціонарних постах.    З початку заснування лабораторію очолювала Валенко Валентина Дмитрівна. З 2006 року керівник ЛСЗА — Базилевич Тетяна Євгенівна. Штат лабораторії – 6 працівників. Згідно зі штатним розписом до складу лабораторії входять: начальник лабораторії , хімік 2 категорії, технік-лаборант ІI категорії, технік-лаборант без категорії, спостерігачі – 2. Ремонт і техобслуговування ЗВТ забезпечує завідувач сектору техніки та радіометрії.

Лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря м. Полтави  є структурним підрозділом Полтавського обласного центру з гідрометеорології.

Лабораторія забезпечена сучасними приладами для виконання хімічного аналізу проб атмосферного повітря. Визначення забруднювальних речовин в атмосферному повітрі м. Полтава проводяться згідно з державною Програмою спостережень за забрудненням атмосферного повітря на чотирьох стаціонарних постах (ПСЗ):

ПСЗ № 1 —  просп. Першотравневий, 20,  (парк «Перемога»)

ПСЗ № 3 —  вул. Зінківська, 2,

ПСЗ № 6 —  вул. Івана Мазепи 45,

ПСЗ № 7 —  вул. Маршала Бірюзова, 85.

Проби відбираються щоденно, чотири рази на добу, крім неділь та святкових днів. Визначаються 10 забруднювальних домішок. Основні — пил (аерозоль) недиференційований за складом, ангідрид сірчистий (діоксид сірки), оксид вуглецю, діоксид  азоту. Специфічні – сульфати, оксид азоту, фтористий водень, хлористий водень, аміак, формальдегід. На ПСЗ№6  відбираються проби на визначення вмісту важких металів (залізо, кадмій, манган, мідь, нікель, свинець, хром, цинк). На ПСЗ №3,7 відбираються проби на визначення бенз(а)пірену. Програма спостережень призначена для отримання інформації про разові (за 20 хвилин), середньодобові, середньомісячні та середньорічні концентрації забруднювальних речовин.

Довідки про стан забруднення атмосферного повітря міста Полтава безоплатно надаються щомісяця, за перше півріччя року, за рік  Полтавській обласній державній адміністрації, виконавчому комітету Полтавської міської ради.

За запитами підприємств та установ на договірних умовах видаються довідки про величини фонових концентрацій забруднювальних речовин визначені за даними спостережень на стаціонарних постах.